Udžbenici za šk.god. 2018./2019.

« Listopad 2018 »

Jutarnja smjena

veliki odmor

Poslijepodnevna smjena

veliki odmor

Projekt „Užina za sve III"- kriteriji za ostvarivanje prava
Autor: Đurđica Babić, 6. 9. 2018.

Upravni odjel za sport, mlade i demografiju Vukovarsko-srijemske županije  provodi projekt "Užina za sve III."

Kako bi učenik ostvario pravo na besplatnu školsku kuhinju, treba  ispunjavati jedan od sljedećih utvrđenih kriterija. Potvrde koje su nužne za ostvarivanje prava dostavljat će se razrednicima tijekom mjeseca rujna.

1. KRITERIJE ZA ODREĐIVANJE CILJANE SKUPINE

2. DOKUMENTACIJU KOJOM SE DOKAZUJE PRIPADNOST CILJANOJ SKUPINI

• dijete iz višečlane obitelji (obitelj s troje i više djece)
    • priložena dokumentacija:

• dijete bez odgovarajuće roditeljske skrbi koje se nalazi na skrbi izvan vlastite obitelji (npr. u udomiteljskoj obitelji)/ dijete s poremećajem u ponašanju
    • priložena dokumentacija:
  • rješenje o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi
  • Ispunjen i potpisan Prilog II izjava roditelja/skrbnika o potrebitosti uključenja djeteta u projekt „Užina za sve III.“

• dijete iz jednoroditeljske obitelji
    • priložena dokumentacija:
  • smrtni list roditelja/staratelja, odluka o roditeljskoj skrbi, rodni list djeteta

• dijete korisnika zajamčene minimalne naknade ili druge naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi (doplatak za pomoć i njegu, osobna invalidnina i sl.)
  • pravovaljano Rješenje Centra za socijalnu skrb o ostvarenom pravu
  • Ispunjen i potpisan Prilog II.  izjava roditelja/skrbnika o potrebitosti uključenja djeteta u projekt „Užina za sve III.“

• dijete iz obitelji koji su korisnici prava na doplatak za djecu
    • priložena dokumentacija:
  • pravovaljano Rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu, potvrda o primitku doplatka za djecu
  • ispunjen i potpisan Prilog I. Izjava o članovima kućanstva.
  • Ispunjen i potpisan Prilog II  izjava roditelja/skrbnika o potrebitosti uključenja djeteta u projekt „Užina za sve III.“

• dijete kojoj su jedan ili oba roditelja nezaposleni

• rodni list djeteta

• dijete s teškoćama u razvoju/težim zdravstvenim teškoćama
    • priložena dokumentacija:
      • rješenje o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi ili mišljenje relevantnog tijela, nalaz vještačenja

• obitelj u kojoj je jedan ili oba roditelja (članovi obitelji) teže bolesna/osobe s invaliditetom
    • priložena dokumentacija:
  • zdravstvena dokumentacija – rješenje o postotku invalidnosti, specijalistički nalazi za teške bolesti, rodni list djeteta

• dijete iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po osnovnoj procjeni djelatnika škole ili centra za socijalnu skrb, nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim okolnostima
    • priložena dokumentacija
  • Ispunjen i potpisan Prilog II. izjava roditelja/skrbnika o potrebitosti uključenja djeteta u projekt „Užina za sve III.“
  • Ispunjen i potpisan Prilog III. IZJAVA školskog pedagoga, učitelja, ravnatelja, socijalnog radnika,  ________________ o potrebitosti uključenja djeteta u projekt „Užina za sve III.“

U Vinkovcima, 06. rujna 2018. godine.