JAVNI POZIV ZA PRIJAVU KANDIDATA ZA IZVRŠAVANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI
Autor: Đurđica Babić, 24. 8. 2018.

Broj traženih osoba:  2

Mjesto rada: Babina Greda

Radno vrijeme:

dva zaposlenika 25 sati tjedno (nepuno radno vrijeme)

Prijevoz na rad: Djelomično

Vrsta ugovora: Ugovor o radu na određeno vrijeme, za nastavnu godinu 2018./ 2019.

II.
UVJETI:
- najmanje završena srednja škola,
- nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

- dokaz o završenom odgovarajućem programu edukacije za pomoćnike u nastavi. Odgovarajućim programom edukacije smatra se edukacija u trajanju od najmanje 20 sati koja je najmanje sadržavala sljedeće elemente programa:

Broj traženih osoba:  2

Mjesto rada: Babina Greda

Radno vrijeme:

dva zaposlenika 25 sati tjedno (nepuno radno vrijeme)

Prijevoz na rad: Djelomično

II.
UVJETI:
- najmanje završena srednja škola,

• osnovna načela obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju s naglaskom na inkluzivno obrazovanje,
  • karakteristike učenika s teškoćama u razvoju (za sve vrste teškoća),
  • podrška učenicima s teškoćama u razvoju u odgojno-obrazovnom procesu i razvoju socijalnih
  • vještina (način pružanja pomoći),
  • suradnja s učiteljem/nastavnikom/stručnim timom škole/roditeljima i drugim učenicima,
  • prava učenika s teškoćama u razvoju.

PREDNOST – iskustvo rada s učenicima s teškoćama u razvoju u obrazovnim ustanovama u školskoj godini 2017./ 2018.

Na natječaj se pod jednakim uvjetima mogu javiti kandidati oba spola.

III.
OPIS POSLOVA:
Radni zadaci pomoćnika u nastavi obuhvaćaju pružanje potpore učeniku/ učenicima s teškoćama u razvoju tijekom odgojno-obrazovnog procesa u osnovnim školama u zadacima koji zahtijevaju komunikacijsku, senzornu i motoričku aktivnost učenika, u kretanju, pri uzimanju hrane i pića, u obavljanju higijenskih potreba, u svakidašnjim nastavnim, izvannastavnim i izvanučioničkim aktivnostima.
 Poslovi pomoćnika u nastavi su:

• Pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti
  • Pomoć u kretanju
  • Pomoć pri uzimanju hrane i pića
  • Pomoć u obavljanju higijenskih potreba
  • Pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka
  • Suradnja s učiteljima/nastavnicima  te vršnjacima učenika u razredu te
  • Poslovi specifični za funkcioniranje pojedinih učenika ili skupine učenika.

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE: Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

IV.
ODABIR KANDIDATA:
Odabir kandidata za pomoćnike u nastavi izvršit će Povjerenstvo Osnovne škole  „Mijat  Stojanović“ Babina greda  za odabir pomoćnika u nastavi za školsku godinu 2018./ 2019.

V.
UGOVORNI UVJETI:
S odabranim pomoćnicima u nastavi škole će sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme za vrijeme trajanja školske godine, kojim će se definirati međusobna prava i obaveze. Radno vrijeme bit će određeno sukladno individualnim potrebama učenika s teškoćama u razvoju kojima će pomoćnici u nastavi pružati asistenciju za vrijeme nastave i izvanučioničkih aktivnosti.
Po sklapanju ugovora o radu i početku rada u školi partneru, pomoćnici u nastavi će biti upućeni na obavljanje zdravstvenog (sanitarnog) pregleda, sukladno važećoj zakonskoj obvezi za osobe koje obavljaju poslove u odgojno-obrazovnim ustanovama.

VI.
POSTUPAK PRIJAVE:
Kandidati koji se prijavljuju za radna mjesta pomoćnika u nastavi dužni su priložiti sljedeće dokumente:

• zamolba za posao (obvezno navesti datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja te kontakt telefonski broj i e-mail)
  • životopis (ukoliko je primjenjivo: s navedenim podacima o iskustvu u radu s djecom s teškoćama (naziv institucije / udruge / tvrtke, te trajanje)
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi)
  • potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da se radi o nezaposlenoj osobi
  • dokaz o prebivalištu (preslika osobne iskaznice)
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice)
  • uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 3 mjeseca
  • potvrdu ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u minimalnom trajanju od 20 sati ukoliko kandidat ima završen program edukacije (preslika).

Podnošenjem prijave na ovaj poziv pristupnici su suglasni i daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u prijavi na javni poziv u svrhu provedbe natječajnog postupka, sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka.

Natjecati se mogu i kandidati koji nemaju završen program edukacije za poslove pomoćnika u minimalnom trajanju od 20 sati uz uvjet da isti završe prije početka rada.

Kandidati koji iskazuju namjeru rada u više različitih škola, predmetnu dokumentaciju dostavljaju jedanput, a u zamolbi navode sve preferirane škole za rad.

VII.
DOSTAVA PRIJAVA:
Prijave se podnose preporučeno poštom ili predaju osobno u zatvorenoj omotnici na adresu škole:

Osnovna škola „Mijat Stojanović“

Vl. Nazora 1

32276 Babina Greda

s napomenom „Prijava za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi u školi Osnovna škola „Mijat Stojanović“ Babina Greda

Rok za podnošenje prijava je 31. kolovoza  2018. godine. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Ravnatelj: Đurđica Babić,prof.