« Lipanj 2021 »

16,40- 17,20 sati

11,40-12,20 sati

17,25-18,05 sati

Obavijest roditeljima na početku nastavne godine
Autor: Đurđica Babić, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

Srdačno vas pozdravljamo na početku nove školske godine.

Nastavna godina započinje 7. rujna 2020. podjelom besplatnih udžbenika i radnih materijala za sve učenike.

Ispunili smo sve uvjete da se učenici vrate u sigurno okruženje poštujući epidemiološke upute i preporuke.  Organizirali smo ulazak učenika u školu u vremenskim razmacima u odnosu na druge razrede jer je najvažnije izbjeći kontakt razrednih odjela prilikom putovanja do škole, ispred škole i u školi.

Nastava će se kao i dosad odvijati naizmjenično  u smjenama s time da prvi tjedan predmetna nastava polazi 1.smjenu, a razredna nastava 2. smjenu.

Tražili smo odobravanje skraćivanja školskog sata na 40 minuta kako bismo mogli dezinficirati školu između smjena te će početak nastave u 2. smjeni  biti u 13,30 sati (i predmetna i razredna nastava).

O točnom vremenu i mjestu ulaska u školu  djecu će obavijestit razrednik.

Na našim mrežnim stranicama  objavljene su epidemiološke mjere koje primjenjujemo u školi, molimo vas  da ih proučite i osigurate da dijete dolaskom u školu poštuje mjere. Pozivamo roditelje da najozbiljnije objasne djeci važnost pranja ruku, potrebu nošenja maski (nošenjem maski značajno pada vjerojatnost prijenosa zaraze).

Svaki učenik u školu dolazi s izmjerenom temperaturom i evidentiranom u posebnu bilježnicu. Učenici su dužni nositi preobuću SAMO u slučaju kiše, a na ulazu u školu dezinficiraju ruke i obuću na posebno postavljenim dezinfekcijskim barijerama. U slučaju zdravstvenih problema simptoma za vrijeme boravka u školi škola će odmah obavijestiti roditelja koji je dužan u najkraćem roku dužan doći po dijete.

Učenici predmetne nastave obavezni su nositi zaštitne maske prilikom ulaska i za vrijeme nastave, a svi učenici koji koriste organizirani prijevoz dužni su nositi zaštitne maske u autobusu bez obzira na dob.

Prilikom otvaranja škole prioriteti u organizaciji nastave su nam fizičko zdravlje, mentalno zdravlje i kontinuitet – nastavak učenja i jednake šanse za sve učenike.  Zbog dugog trajanja pandemije kod učenika je narušena dnevna rutina, struktura  i pojačan osjećaj da im nedostaju dijelovi gradiva.

Planom oporavka ćemo pomoći učenicima u navikavanju na školsko okruženje, nadoknadu gradiva  i nove uvjete rada.

Apeliramo na vas roditelje da redovito pratite stranice škole (web stranica i facebook stranica) na kojima ćemo redovito objavljivati nove informacije i edukativne materijale u svrhu maksimalnog pružanja zaštite našim učenicima, nastavnicima, osoblju škole i roditeljima.

S obzirom da se roditeljski sastanci i informacije neće moći održavati u školi, komunikaciju s razrednicima i predmetnim nastavnicima nastavljamo održavati na daljinu kao i  prošle školske godine kroz grupe na Viberu.

Ravnateljica:

Đurđica Babić, prof.