Datum objave: 27. ožujka 2024.
Kategorija: Naslovnica

Projekt izgradnje i opremanja školske sportske dvorane u Osnovnoj školi „Mijat Stojanović“ Babina Greda“ pri samom kraju

Nakon 2,5 godine od početka radova na izgradnji i opremanju školske sportske dvorane u Babinoj Gredi,za kraj ožujka 2024. godine planiran je za završetak svih ugovorenih radova. Cilj projekta „Izgradnja i opremanje školske sportske dvorane pri OŠ “Mijat Stojanović”  Babina Greda“ je unaprjeđenje školske infrastrukture, odnosno izgradnja i opremanje školske sportske dvorane te osiguravanje potrebnih uvjeta za redovno korištenje namjenskog prostora za odvijanje nastave tjelesnog i zdravstvenog odgoja, čime će se pridonijeti socijalnoj i demografskoj revitalizaciji Općine Babina Greda, što je jedan od preduvjeta gospodarskog oporavka.

Ukupan iznos projekta je 3.524.904,07 EUR-a, čija su sredstva sufinancirana od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije (u iznosu od 70.000,00 EUR putem Programa održivog razvoja lokalne zajednice), Vukovarsko-srijemske županije i Općine Babina Greda,.

Izgradnjom školske sportske dvorane škola će dobiti prostor u kojem će moći neometano održavati nastavu tjelesnog odgoja, kao i ostale nastavne, izvannastavne i sportske aktivnosti.

Međunarodni dan Frankofonije

Bonjour à tous! Comment ça va? Ça va super Od ove godine naši učenici imaju mogućnost učenja francuskog jezika u sklopu izvannastavne aktivnosti koju vodi učiteljica njemačkog jezika Ana Bakić.  Učenici i učiteljica su izradom panoa obilježili Međunarodni dan...