Datum objave: 15. ožujka 2024.
Kategorija: Naslovnica

Predavanje Borisa Jokića “Utjecaj digitalnih tehnologija na djecu i mlade”

U četvrtak 14. ožujka 2024. u organizaciji OŠ „Mijat Stojanović“ održano je predavanje dr.sc. Borisa Jokića, ravnatelja Instituta za društvena istraživanja za roditelje i odgojno- obrazovne djelatnike. U sklopu predavanja „Utjecaj digitalnih tehnologija na djecu i mlade“ Boris Jokić je predstavio rezultate istraživanja nazvano “Između igrališta i TikToka”, koje je prvo istraživanje o tome mijenja li (i kako) digitalna tehnologija njihove živote i svakodnevicu. U istraživanju provedenom u svibnju 2022. godine sudjelovali su učenici petih, sedmih i trećih razreda srednje škole i njihovi nastavnici. U istraživanju su dobiveni podaci o tome koliko vremena učenici provedu u korištenju digitalnih tehnologija, na koje načine ih koriste, kako vide utjecaj digitalnih tehnologija na društvo i gospodarstvo i utjecaj korištenja digitalnih tehnologija na vlastite živote.

Međunarodni dan Frankofonije

Bonjour à tous! Comment ça va? Ça va super Od ove godine naši učenici imaju mogućnost učenja francuskog jezika u sklopu izvannastavne aktivnosti koju vodi učiteljica njemačkog jezika Ana Bakić.  Učenici i učiteljica su izradom panoa obilježili Međunarodni dan...